Polska gospodarz Polen Gastgeber Polarize Accommodation

Cele wycieczek w Polsce

Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzki Park Narodowy, utworzony w 1973 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski w Euroregionie Karpackim.

Krynica-Zdrój
Krynica-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Miejscowość usytuowana jest w Małopolsce, około 150 km. od Krakowa. To miejsce które łaczy w sobie tradycję i nowoczesność. Jest to zarówno kurort SPA, ośrodek kulturalny w którym rok rocznie odbywa się Festiwal im. Jana Kiepury jaki i Forum Ekonomiczne, zaś zima Krynica zamienia się wcentrum sportów zimowych.

Centralne Muzeum WŁókiennictwa
Centralne Muzeum WŁókiennictwa mieszczące się w BiaŁej Fabryce Geyera w Łodzi, posiada bogatą ofertę wystawienniczą i edukacyjną obejmującą historię, technikę i sztukę wŁókna. Oprócz zabytkowej BiaŁej Fabryki niekwestionowaną atrakcję turystyczną stanowi Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, w którym otwarte są wystawy i pracownie rękodzielnicze. Dostępny jest także zabytkowy drewniany kościóŁ, w którym można zorganizować wŁasną ceremonię ślubną.

Park Ruchomych Dinozaurów - Pepsi Dinozatorland
Zapraszamy do największego w Polsce parku ruchomych dinozaurów Pepsi DinoZatorLand. Wizyta w naszym parku to niezwykłe przeżycie! Można tutaj zobaczyć aż 90 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodoka i chodzącego Triceratopsa do tej pory jedynego na świecie. Groznym rykiem gości parku pozdrowi również jego największa chluba Tyranozaurus Rex.

Muzeum Architektury we Wrocławiu
Jedyne w Polsce Muzeum Architektury mieści się w pobernardyńskim zespole klasztornym z XV wieku, który składa się z kościoła św. Bernardyna ze Sienny i czworoboku klasztornego wokół wirydarza. Jako jedna z nielicznych zachowanych budowli średniowiecznych tego typu na śląsku, należy do najcenniejszych zabytków Wrocławia. Na szczególną uwagę zasługuje wirydarz, który - widoczny z wnętrz muzeum - przyciąga zwiedzających swoim niepowtarzalnym urokiem.

Historic Water Shed
Drewniane zabudowania kuźni składają się z dwu części rozdzielonych przepływającym środkiem Potokiem Oliwskim. W każdej z części znajduje się piec grzewczy i młot napędzany odrębnym kołem wodnym. Koła te o średnicy 4 m mają na obwodzie po 44 łopatki. Są to koła nasiębierne osadzone na kwadratowych w przekroju (0,7 x 0,7 m) wałach dębowych o długości 8 m.

Muzeum Witrażu
W jedynym w Polsce Muzeum Witrażu, poza obiektami stałej ekspozycji, można obserwować niezmienny od setek lat proces powstawania witraży. Struktura kamienicy, w której znajduje się teraz Muzeum, a która wybudowana została specjalnie dla potrzeb Krakowskiego Zakładu Witrażów S.G. żelenski, również pozostała niezmieniona. Wnętrza kamienicy oraz wyposażenie pracowni, przez która wiedzie szlak żywego Muzeum zachowały swój oryginalny charakter.

Muzeum Kolei Waskotorowej
To wyjątkowe miejsce - zarówno dla miłosników historii techniki, turystów zwiedzających najatrakcyjniejsze zakątki Polski, jak i dla najmłodszych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei, a zwłaszcza parowozów... Weneckie muzeum to jeden z najwiekszych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm.

Wawel
Wawel wzgórze o wysokosci 228 m n.p.m. w Krakowie, polozone na lewym brzegu Wisly. Wzgórze Wawelskie ma charakter zrebu tektonicznego powstalego w miocenie i zbudowanego z górnojurajskich wapieni wieku oksfordzkiego.

Lazienki Królewskie w Warszawie
Park spelnia dzis swoje zadania podobnie jak w momencie jego utworzenia. Jest miejscem licznych wydarzen o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a takze ulubionym miejscem spacerów warszawiaków.

Palac Kultury i Nauki
Palac Kultury i Nauki (PKiN, poprzednio Palac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina) – najwyzszy budynek w Polsce, w centrum Warszawy na placu Defilad. Wlasnosc miasta stolecznego Warszawy.

Park Miniatur
Dla naszych gosci udostepnilismy nowe modele: Kosciól Pokoju w Swidnicy, Mlyn papierniczy w Dusznikach, Zamek Chojnik oraz Wieze Rycerska w Siedlecinie. Zapraszamy do odwiedzin!

Kolejka Parkowa Maltanka
Popularnie zwana Maltanka - linia kolejowa o torze szerokosci 600 mm lezaca w obrebie Poznania o calkowitej dlugosci torów 3850 m. Nalezy do Miejskiego Przedsiebiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. Kursuje pomiedzy rondem Sródka a Nowym Zoo, przewozac rocznie okolo 200 tysiecy pasazerów.

Planetarium Slaskie
Jedno z najwiekszych i najstarszych planetariów i obserwatoriów astronomicznych w Polsce. Zostalo zalozone 4 grudnia 1955 roku w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku polozonym pomiedzy Chorzowem a Katowicami.